Fandom's Favorite Fursuit Fracas 2012
Contents
- 1 The Final 18
- 2 Regional Bracket (Single-Elimination)
- 2.1 Minutemen Region
- 2.2 Pride Region
- 2.3 Bikers Region
- 2.4 Mudpuppies Region
- 2.5 Whips Region
- 2.6 Mayors Region
- 2.7 Howlers Region
- 2.8 Thrust Region
- 2.9 Moonshiners Region
- 2.10 Typhoons Region
- 2.11 Bantams Region
- 2.12 Arctics Region
- 2.13 Sand Dollars Region
- 2.14 Voyageurs Region
- 2.15 Rapids Region
- 2.16 Taproots Region
- 3 Double Elimination Bracket
- 4 References
The sixth installment of Fandom's Favorite Fursuit Fracas was organized by Stevie Maxwell with volunteer assistance. As in the previous two years, the 2012 tournament was a multi-stage tournament. However, the event started off this year with a pictorial "Showcase of Nominees". The showcase saluted all fursuits who received at least one nomination to FFFF 2012, and allowed fursuits to be appreciated by the FFFF community without competition.[1]
Fursuits who registered for the actual competition entered a double elimination first stage to trim the field down to fill the ever-familiar single elimination bracket. Groups in the double-elimination portion were simply referred to by letter. Qualifiers from the Double-Elimination Portion were seeded into the 16 regions of the Single-Elimination Bracket, named after the 16 teams in the playoffs of the Furry Basketball Association.
Much like prior editions, the tournament had its share of trials and tribulations. The event was suspended for one week pending the resolution of an incident that involved Dakkota Wolf once again withdrawing from the tournament, this time by request.
Top-seeded Barley was defeated in the Quarterfinals by Howee Husky in a comeback victory, while Clementine made it to the Semifinals for the third year in a row, with perennial veterans Beef Jerky and Duke rounding out the final four.
The Final 18[edit]
Regional Faceoffs (7/30-8/04) | Quarterfinals (8/06-8/11) | Semifinals (8/20-8/25) | Championship (8/27-9/01) | |||||||||||
P01 | ||||||||||||||
Barley | 195 | |||||||||||||
P09 | ||||||||||||||
Twilight | 176 | |||||||||||||
Barley | 187 | |||||||||||||
P02 | ||||||||||||||
Howee Husky | 189 | |||||||||||||
Howee Husky | 188 | |||||||||||||
P13 | ||||||||||||||
Greifer | 187 | |||||||||||||
Howee Husky | 250 | |||||||||||||
P03 | ||||||||||||||
Clementine | 162 | |||||||||||||
Clementine | 192 | |||||||||||||
P10 | ||||||||||||||
Winston | 172 | |||||||||||||
Clementine | 188 | |||||||||||||
P04 | ||||||||||||||
Dershep | 187 | |||||||||||||
Dogbomb | 184 | |||||||||||||
P15 | ||||||||||||||
Dershep | 194 | |||||||||||||
Howee Husky | 209 | |||||||||||||
P05 | ||||||||||||||
Beef Jerky | 189 | |||||||||||||
Ári | 179 | |||||||||||||
P11 | ||||||||||||||
Beef Jerky | 182 | |||||||||||||
Beef Jerky | --- | |||||||||||||
P06 | ||||||||||||||
Dakkota Wolf (fursuit withdrawn) | --- | |||||||||||||
Wolf Pup TK | 165 | |||||||||||||
P14 | ||||||||||||||
Dakkota Wolf | 192 | |||||||||||||
Beef Jerky | 220 | |||||||||||||
P07 | ||||||||||||||
Duke | 210 | Third Place Showdown | ||||||||||||
Skroy Gauge |
228 158 | |||||||||||||
P12 | ||||||||||||||
Kumo Wolf | 133 | |||||||||||||
Skroy | 188 | Clementine | 165 | |||||||||||
P08 | ||||||||||||||
Duke | 193 | Duke | 200 | |||||||||||
Duke Nbowa |
204 192 | |||||||||||||
Nightfox | 140 | |||||||||||||
Regional Bracket (Single-Elimination)[edit]
The top 16 winners of the Winners Bracket Qualifying Round matchups were assigned the top slots of each of the regions, with Barley having earned a "bye" into the Regional Semifinals by having the highest average earned vote percentage over three rounds. The remaining slots were then assigned as randomly as possible while preventing re-matches between fursuits until The Final 16.
Minutemen Region[edit]
Quarterfinals (6/21-6/23) | Semifinals (7/12-7/14) | Final (7/23-7/25) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Barley | ||||||||||
R5 | ||||||||||
-bye- | ||||||||||
Barley | 128 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Evergreen Coyote | 83 | |||||||||
Evergreen Coyote | 116 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Jafra | 64 | |||||||||
Barley | 149 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Hydrox | 141 | |||||||||
Hydrox | 100 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Lace Aurora | 77 | |||||||||
Hydrox | 114 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Nitros Husky | 83 | |||||||||
Nitros Husky | 102 | |||||||||
Lumikelluke | 73 | |||||||||
Pride Region[edit]
Quarterfinals (6/21-6/23) | Semifinals (7/12-7/14) | Final (7/23-7/25) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Twilight | 144 | |||||||||
R5 | ||||||||||
See | 41 | |||||||||
Twilight | 118 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Digby Fox | 94 | |||||||||
Zenny | 74 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Digby Fox | 100 | |||||||||
Twilight | 184 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Cosmo Cheetah | 106 | |||||||||
Tazer Fox | 85 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Sadie | 86 | |||||||||
Sadie | 84 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Cosmo Cheetah | 114 | |||||||||
Cosmo Cheetah | 104 | |||||||||
Strawberry | 75 | |||||||||
Bikers Region[edit]
Quarterfinals (6/21-6/23) | Semifinals (7/12-7/14) | Final (7/23-7/25) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Howee Husky | 75 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Telephone | 60 | |||||||||
Howee Husky | 137 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Daylo | 66 | |||||||||
Daylo | 102 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Oz Kangaroo | 82 | |||||||||
Howee Husky | 185 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Mukilteo | 107 | |||||||||
Kibbles | 66 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Bubo Owl | 111 | |||||||||
Bubo Owl | 104 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Mukilteo | 106 | |||||||||
Zenun V3 | 44 | |||||||||
Mukilteo | 128 | |||||||||
Mudpuppies Region[edit]
Quarterfinals (6/21-6/27) | Semifinals (7/12-7/14) | Final (7/23-7/25) | ||||||||
R1 June 21-23 | ||||||||||
Greifer | 135 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Tally | 54 | |||||||||
Greifer | 141 | |||||||||
R2 June 21-23 | ||||||||||
Diamond Chibi Dragon | 69 | |||||||||
Gale Frostbane | 74 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Diamond Chibi Dragon | 99 | |||||||||
Greifer | 190 | |||||||||
R3 June 25-27 | ||||||||||
Char Fox | 110 | |||||||||
Kouei the Booby | 66 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Step | 124 | |||||||||
Step | 102 | |||||||||
R4 June 25-27 | ||||||||||
Char Fox | 109 | |||||||||
Char Fox | 93 | |||||||||
NeoPanTyger | 82 | |||||||||
Whips Region[edit]
Quarterfinals (6/25-6/27) | Semifinals (7/12-7/14) | Final (7/23-7/25) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Clementine | 115 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Zeke Hyena | 65 | |||||||||
Clementine | 125 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Mystery Otter | 83 | |||||||||
Tundru | 63 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Mystery Otter | 118 | |||||||||
Clementine | 161 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Kazul G Fox | 124 | |||||||||
Autumn | 96 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Julian | 72 | |||||||||
Autumn | 61 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Kazul G Fox | 136 | |||||||||
Moonbeam | 57 | |||||||||
Kazul G Fox | 121 | |||||||||
Mayors Region[edit]
Quarterfinals (6/25-6/27) | Semifinals (7/12-7/18) | Final (7/23-7/25) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Manda Panda | 115 | |||||||||
R5 July 12-14 | ||||||||||
Mocha | 74 | |||||||||
Manda Panda | 139 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Sparky | 70 | |||||||||
Sparky | 94 | |||||||||
R7 | ||||||||||
SilverWolf | 79 | |||||||||
Manda Panda | 143 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Winston | 145 | |||||||||
Tweeko | 84 | |||||||||
R6 July 16-18 | ||||||||||
Prowler | 87 | |||||||||
Prowler | 84 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Winston | 121 | |||||||||
Taiko Shepherd | 84 | |||||||||
Winston | 101 | |||||||||
Howlers Region[edit]
Quarterfinals (6/25-6/30) | Semifinals (7/16-7/18) | Final (7/23-7/25) | ||||||||
R1 June 25-27 | ||||||||||
Dogbomb | 124 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Jay | 51 | |||||||||
Dogbomb | 111 | |||||||||
R2 June 25-27 | ||||||||||
Raven Wolf | 98 | |||||||||
Vio | 84 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Raven Wolf | 98 | |||||||||
Dogbomb | 166 | |||||||||
R3 June 28-30 | ||||||||||
HakuPamfer | 128 | |||||||||
HakuPamfer | 105 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Mystic Sabreonic | 60 | |||||||||
HakuPamfer | 103 | |||||||||
R4 June 28-30 | ||||||||||
JTigerclaw | 99 | |||||||||
JTigerclaw | 109 | |||||||||
Paul Shepherd | 60 | |||||||||
Thrust Region[edit]
Quarterfinals (6/28-6/30) | Semifinals (7/16-7/18) | Final (7/23-7/25) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Flagstaff | 93 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Scout | 72 | |||||||||
Flagstaff | 97 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Dershep | 112 | |||||||||
Bucker Fuskyote | 75 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Dershep | 95 | |||||||||
Dershep | 157 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Kalahari | 149 | |||||||||
Chingado | 76 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Kalahari | 91 | |||||||||
Kalahari | 122 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Utunu | 82 | |||||||||
Max Lyon | 74 | |||||||||
Utunu | 95 | |||||||||
Moonshiners Region[edit]
Quarterfinals (6/28-6/30) | Semifinals (7/16-7/18) | Final (7/26-7/28) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Walden | 95 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Dantee | 80 | |||||||||
Walden | 131 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Shuri Kaine | 74 | |||||||||
Tierney Grylark III | 77 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Shuri Kaine | 88 | |||||||||
Walden | 110 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Ári | 122 | |||||||||
Roy G. Biv | 99 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Victor Redtail | 66 | |||||||||
Roy G. Biv | 40 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Ári | 155 | |||||||||
Diezel | 80 | |||||||||
Ári | 88 | |||||||||
Typhoons Region[edit]
Quarterfinals (6/28-7/07) | Semifinals (7/16-7/18) | Final (7/26-7/28) | ||||||||
R1 June 28-30 | ||||||||||
Roan | 108 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Kristofur | 67 | |||||||||
Roan | 101 | |||||||||
R2 June 28-30 | ||||||||||
ElectroPaw | 106 | |||||||||
Zeitgeist | 83 | |||||||||
R7 | ||||||||||
ElectroPaw | 88 | |||||||||
ElectroPaw | 117 | |||||||||
R3 June 28-30 | ||||||||||
Beef Jerky | 119 | |||||||||
Pazooki | 107 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Gyrhawk | 65 | |||||||||
Pazooki | 72 | |||||||||
R4 July 5-7 | ||||||||||
Beef Jerky | 130 | |||||||||
Alysha | 51 | |||||||||
Beef Jerky | 117 | |||||||||
Bantams Region[edit]
Quarterfinals (7/05-7/07) | Semifinals (7/16-7/21) | Final (7/26-7/28) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Wolf Pup TK | 98 | |||||||||
R5 July 16-18 | ||||||||||
Tikka | 65 | |||||||||
Wolf Pup TK | 116 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Caspian | 95 | |||||||||
Caspian | 119 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Baron von Fox | 46 | |||||||||
Wolf Pup TK | 131 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Baron | 100 | |||||||||
Baron | 106 | |||||||||
R6 July 19-21 | ||||||||||
Alex Dachshund | 59 | |||||||||
Baron | 106 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Joshua Tiger | 103 | |||||||||
Vikk | 79 | |||||||||
Joshua Tiger | 83 | |||||||||
Arctics Region[edit]
Quarterfinals (7/05-7/07) | Semifinals (7/19-7/21) | Final (7/26-7/28) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Dakkota Wolf | 112 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Cherry | 57 | |||||||||
Dakkota Wolf | 140 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Signal | 54 | |||||||||
Signal | 78 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Logan | 76 | |||||||||
Dakkota Wolf | 126 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Sydney Roo | 106 | |||||||||
Godiva | 57 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Basil | 99 | |||||||||
Basil | 79 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Sydney Roo | 118 | |||||||||
Bixx-Katt | 48 | |||||||||
Sydney Roo | 110 | |||||||||
Sand Dollars Region[edit]
Quarterfinals (7/05-7/11) | Semifinals (7/19-7/21) | Final (7/26-7/28) | ||||||||
R1 July 5-7 | ||||||||||
Bit | 105 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Ziko Ticondria | 53 | |||||||||
Bit | 102 | |||||||||
R2 July 5-7 | ||||||||||
Monsteroo | 103 | |||||||||
Reylith Pawpad | 63 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Monsteroo | 101 | |||||||||
Monsteroo | 90 | |||||||||
R3 July 5-7 | ||||||||||
Skroy | 137 | |||||||||
Aoi | 108 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Fay Otter | 54 | |||||||||
Aoi | 91 | |||||||||
R4 July 9-11 | ||||||||||
Skroy | 110 | |||||||||
Willion | 60 | |||||||||
Skroy | 143 | |||||||||
Voyageurs Region[edit]
Quarterfinals (7/09-7/11) | Semifinals (7/19-7/21) | Final (7/26-7/28) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Mingchun | 100 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Gauge | 103 | |||||||||
Gauge | 105 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Frostee Fox | 93 | |||||||||
Frostee Fox | 100 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Jaggers Pawtucket | 89 | |||||||||
Gauge | 110 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Kumo Wolf | 110 | |||||||||
Gold | 85 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Kumo Wolf | 100 | |||||||||
Kumo Wolf | 111 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Hissyfits | 77 | |||||||||
Hissyfits | 96 | |||||||||
Pachinko | 92 | |||||||||
Rapids Region[edit]
Quarterfinals (7/09-7/11) | Semifinals (7/19-7/21) | Final (7/26-7/28) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Duke | 129 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Jetsam | 77 | |||||||||
Duke | 122 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Tiger's Claw | 85 | |||||||||
Montainafox | 79 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Tiger's Claw | 113 | |||||||||
Duke | 122 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Nbowa | 122 | |||||||||
Kooky! | 94 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Nbowa | 111 | |||||||||
Nbowa | 107 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Roby Panther | 89 | |||||||||
Gulliver | 77 | |||||||||
Roby Panther | 117 | |||||||||
Taproots Region[edit]
Quarterfinals (7/09-7/11) | Semifinals (7/19-7/21) | Final (7/26-7/28) | ||||||||
R1 | ||||||||||
Nightfox | 139 | |||||||||
R5 | ||||||||||
Champ | 53 | |||||||||
Nightfox | 106 | |||||||||
R2 | ||||||||||
Syber | 87 | |||||||||
Cougari | 82 | |||||||||
R7 | ||||||||||
Syber | 117 | |||||||||
Nightfox | 142 | |||||||||
R3 | ||||||||||
Slayer Lynx | 86 | |||||||||
Banyos | 68 | |||||||||
R6 | ||||||||||
Clouwy | 116 | |||||||||
Clouwy | 87 | |||||||||
R4 | ||||||||||
Slayer Lynx | 104 | |||||||||
Buster | 71 | |||||||||
Slayer Lynx | 114 | |||||||||
Double Elimination Bracket[edit]
While 271 nominees were featured in the pictorial Showcase, only 186 fursuits were registered for the Tournament, and were randomly assigned to the following 23 groups.
Group A[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 16-17 | ||||||||||||||||||
G1 | Logan | 79 | ||||||||||||||||
G1 | Nbowa | 139 | May 4-5 | |||||||||||||||
G5 | Nbowa | 143 | ||||||||||||||||
April 16-17 | G5 | Gale Frostbane | 55 | |||||||||||||||
G2 | Toofs the Sabertooth | 85 | ||||||||||||||||
G2 | Gale Frostbane | 112 | May 23-24 | |||||||||||||||
G9 | Nbowa | 101 | ||||||||||||||||
April 16-17 | G9 | Twilight | 131 | |||||||||||||||
G3 | Twilight | 147 | ||||||||||||||||
G3 | Frostee Fox | 70 | May 4-5 | |||||||||||||||
G6 | Twilight | 149 | ||||||||||||||||
April 16-17 | G6 | Baron von Fox | 58 | |||||||||||||||
G4 | Baron von Fox | 130 | ||||||||||||||||
G4 | Feuriah | 73 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 4-5 | ||||||||||||||||||
G7 | Logan | 120 | May 23-24 | |||||||||||||||
G7 | Toofs the Sabertooth | 57 | G10 | Logan | 99 | |||||||||||||
G10 | Baron von Fox | 76 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 4-5 | Logan | |||||||||||||||||
G8 | Frostee Fox | 128 | May 23-24 | Frostee Fox | ||||||||||||||
G8 | Feuriah | 45 | G11 | Gale Frostbane | 58 | |||||||||||||
G11 | Frostee Fox | 111 |
Group B[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 16-17 | ||||||||||||||||||
G1 | Slayer Lynx | 134 | ||||||||||||||||
G1 | Roy G. Biv | 74 | May 4-5 | |||||||||||||||
G5 | Slayer Lynx | 114 | ||||||||||||||||
April 16-17 | G5 | Signal | 75 | |||||||||||||||
G2 | Signal | 134 | ||||||||||||||||
G2 | Wildchild | 67 | May 23-24 | |||||||||||||||
G9 | Slayer Lynx | 100 | ||||||||||||||||
April 16-17 | G9 | Gold | 91 | |||||||||||||||
G3 | Glowstickk Tiger | 67 | ||||||||||||||||
G3 | Gold | 135 | May 4-5 | |||||||||||||||
G6 | Gold | 116 | ||||||||||||||||
April 16-17 | G6 | Willion | 64 | |||||||||||||||
G4 | Telephone | 98 | ||||||||||||||||
G4 | Willion | 100 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 4-5 | ||||||||||||||||||
G7 | Roy G. Biv | 120 | May 23-24 | |||||||||||||||
G7 | Wildchild | 44 | G10 | Roy G. Biv | 84 | |||||||||||||
G10 | Willion | 76 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 4-5 | Roy G. Biv | |||||||||||||||||
G8 | Glowstickk Tiger | 84 | May 23-24 | Signal | ||||||||||||||
G8 | Telephone | 91 | G11 | Signal | 86 | |||||||||||||
G11 | Telephone | 81 |
Group C[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 16-17 | ||||||||||||||||||
G1 | WolfWings | 94 | ||||||||||||||||
G1 | Moonbeam | 111 | May 4-5 | |||||||||||||||
G5 | Moonbeam | 96 | ||||||||||||||||
April 16-17 | G5 | Tyler Foxgood | 84 | |||||||||||||||
G2 | Tyler Foxgood | 141 | ||||||||||||||||
G2 | Arashiin | 56 | May 23-24 | |||||||||||||||
G9 | Moonbeam | 51 | ||||||||||||||||
April 20-21 | G9 | Greifer | 146 | |||||||||||||||
G3 | Greifer | 133 | ||||||||||||||||
G3 | Kalahari | 119 | May 4-5 | |||||||||||||||
G6 | Greifer | 121 | ||||||||||||||||
April 18-19 | G6 | Evergreen Coyote | 103 | |||||||||||||||
G4 | Evergreen Coyote | 152 | ||||||||||||||||
G4 | Tseatah | 117 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 9-10 | ||||||||||||||||||
G7 | WolfWings | 104 | May 23-24 | |||||||||||||||
G7 | Dancewear Toofs the Sabertooth | 105 | G10 | Dancewear Toofs the Sabertooth | 45 | |||||||||||||
G10 | Evergreen Coyote | 134 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 7-8 | Evergreen Coyote | |||||||||||||||||
G8 | Kalahari | 197 | May 23-24 | Kalahari | ||||||||||||||
G8 | Tseatah | 133 | G11 | Tyler Foxgood | 46 | |||||||||||||
G11 | Kalahari | 137 |
Play-in Match: (April 16-17) Kalahari 161 def. Dancewear Toofs the Sabertooth 51
Feeder Match: (May 04-05) Dancewear Toofs the Sabertooth 91 def. Arashiin 69
Group D[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 18-19 | ||||||||||||||||||
G1 | Dershep | 172 | ||||||||||||||||
G1 | Kojac | 107 | May 7-8 | |||||||||||||||
G5 | Dershep | 185 | ||||||||||||||||
April 18-19 | G5 | Mocha | 160 | |||||||||||||||
G2 | Mocha | 147 | ||||||||||||||||
G2 | Nitros Husky | 116 | May 23-24 | |||||||||||||||
G9 | Dershep | 115 | ||||||||||||||||
April 18-19 | G9 | Shuri Kaine | 62 | |||||||||||||||
G3 | QuestionMark | 68 | ||||||||||||||||
G3 | Shuri Kaine | 162 | May 7-8 | |||||||||||||||
G6 | Shuri Kaine | 145 | ||||||||||||||||
April 18-19 | G6 | Basil | 123 | |||||||||||||||
G4 | Basil | 167 | ||||||||||||||||
G4 | Kuze Fox | 65 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 7-8 | ||||||||||||||||||
G7 | Kojac | 105 | May 23-24 | |||||||||||||||
G7 | Nitros Husky | 182 | G10 | Nitros Husky | 96 | |||||||||||||
G10 | Basil | 82 | Qualified for Regionals | |||||||||||||||
May 7-8 | Nitros Husky | |||||||||||||||||
G8 | QuestionMark | 152 | May 30-31 | Mocha | ||||||||||||||
G8 | Kuze Fox | 103 | G11 | Mocha | 135 | |||||||||||||
G11 | QuestionMark | 42 |
Group E[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 18-19 | ||||||||||||||||||
G1 | Vikk | 173 | ||||||||||||||||
G1 | Restorf | 56 | May 7-8 | |||||||||||||||
G5 | Vikk | 146 | ||||||||||||||||
April 18-19 | G5 | Bucker Fuskyote | 132 | |||||||||||||||
G2 | Bucker Fuskyote | 124 | ||||||||||||||||
G2 | Banyos | 116 | May 30-31 | |||||||||||||||
G9 | Vikk | 61 | ||||||||||||||||
April 18-19 | G9 | Kazul G Fox | 126 | |||||||||||||||
G3 | Kyera | 52 | ||||||||||||||||
G3 | Sparky | 186 | May 7-8 | |||||||||||||||
G6 | Sparky | 141 | ||||||||||||||||
April 18-19 | G6 | Kazul G Fox | 159 | |||||||||||||||
G4 | Gulliver | 87 | ||||||||||||||||
G4 | Kazul G Fox | 172 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 7-8 | ||||||||||||||||||
G7 | Restorf | 67 | May 30-31 | |||||||||||||||
G7 | Banyos | 193 | G10 | Banyos | 77 | |||||||||||||
G10 | Sparky | 93 | Qualified for Regionals | |||||||||||||||
May 7-8 | Sparky | |||||||||||||||||
G8 | Kyera | 78 | May 30-31 | Gulliver | ||||||||||||||
G8 | Gulliver | 191 | G11 | Bucker Fuskyote | 90 | |||||||||||||
G11 | Gulliver | 92 |
Group F[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 18-19 | ||||||||||||||||||
G1 | Alex Dachshund | 90 | ||||||||||||||||
G1 | Digby Fox | 176 | May 7-8 | |||||||||||||||
G5 | Digby Fox | 154 | ||||||||||||||||
April 18-19 | G5 | Roan | 167 | |||||||||||||||
G2 | Biscuit | 54 | ||||||||||||||||
G2 | Roan | 200 | May 30-31 | |||||||||||||||
G9 | Roan | 134 | ||||||||||||||||
April 18-19 | G9 | Julian | 59 | |||||||||||||||
G3 | Kouei the Booby | 122 | ||||||||||||||||
G3 | Tabbicus | 116 | May 7-8 | |||||||||||||||
G6 | Kouei the Booby | 121 | ||||||||||||||||
April 20-21 | G6 | Julian | 162 | |||||||||||||||
G4 | Cherry | 92 | ||||||||||||||||
G4 | Julian | 116 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 7-8 | ||||||||||||||||||
G7 | Alex Dachshund | 164 | May 30-31 | |||||||||||||||
G7 | Biscuit | 107 | G10 | Alex Dachshund | 95 | |||||||||||||
G10 | Kouei the Booby | 89 | Qualified for Regionals | |||||||||||||||
May 9-10 | Alex Dachshund | |||||||||||||||||
G8 | Tabbicus | 103 | May 30-31 | Digby Fox | ||||||||||||||
G8 | Cherry | 104 | G11 | Digby Fox | 112 | |||||||||||||
G11 | Cherry | 63 |
Group G[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 20-21 | ||||||||||||||||||
G1 | Mystery Otter | 107 | ||||||||||||||||
G1 | Bubo Owl | 122 | May 9-10 | |||||||||||||||
G5 | Bubo Owl | 107 | ||||||||||||||||
April 20-21 | G5 | Baron | 143 | |||||||||||||||
G2 | Jaga Grey Fox | 80 | ||||||||||||||||
G2 | Baron | 141 | May 30-31 | |||||||||||||||
G9 | Baron | 110 | ||||||||||||||||
April 20-21 | G9 | Aoi | 92 | |||||||||||||||
G3 | Lace Aurora | 127 | ||||||||||||||||
G3 | MaxCoyote | 89 | May 9-10 | |||||||||||||||
G6 | Lace Aurora | 99 | ||||||||||||||||
April 20-21 | G6 | Aoi | 145 | |||||||||||||||
G4 | Aoi | 116 | ||||||||||||||||
G4 | Winston | 113 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 9-10 | ||||||||||||||||||
G7 | Mystery Otter | 144 | May 30-31 | |||||||||||||||
G7 | Jaga Grey Fox | 83 | G10 | Mystery Otter | 106 | |||||||||||||
G10 | Lace Aurora | 88 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 9-10 | Mystery Otter | |||||||||||||||||
G8 | MaxCoyote | 72 | May 30-31 | Winston | ||||||||||||||
G8 | Winston | 153 | G11 | Bubo Owl | 101 | |||||||||||||
G11 | Winston | 103 |
Group H[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 20-21 | ||||||||||||||||||
G1 | Daylo | 147 | ||||||||||||||||
G1 | Ace McFluff | 56 | May 9-10 | |||||||||||||||
G5 | Daylo | 118 | ||||||||||||||||
April 20-21 | G5 | Clouwy | 109 | |||||||||||||||
G2 | Jake Lioner | 26 | ||||||||||||||||
G2 | Clouwy | 168 | May 30-31 | |||||||||||||||
G9 | Daylo | 76 | ||||||||||||||||
April 20-21 | G9 | Manda Panda | 117 | |||||||||||||||
G3 | Manda Panda | 147 | ||||||||||||||||
G3 | Hydrox | 93 | May 9-10 | |||||||||||||||
G6 | Manda Panda | 147 | ||||||||||||||||
April 20-21 | G6 | Gauge | 94 | |||||||||||||||
G4 | Gauge | 135 | ||||||||||||||||
G4 | Vamero | 73 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 9-10 | ||||||||||||||||||
G7 | Ace McFluff | 135 | May 30-31 | |||||||||||||||
G7 | Jake Lioner | 44 | G10 | Ace McFluff | 43 | |||||||||||||
G10 | Gauge | 132 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 9-10 | Gauge | |||||||||||||||||
G8 | Hydrox | 169 | June 1-2 | Hydrox | ||||||||||||||
G8 | Vamero | 52 | G11 | Clouwy | 101 | |||||||||||||
G11 | Hydrox | 108 |
Group I[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 20-21 | ||||||||||||||||||
G1 | Jay | 119 | ||||||||||||||||
G1 | Tierney Grylark III | 99 | May 9-10 | |||||||||||||||
G5 | Jay | 80 | ||||||||||||||||
April 20-21 | G5 | Beef Jerky | 150 | |||||||||||||||
G2 | Beef Jerky | 161 | ||||||||||||||||
G2 | Lightning the Fox | 66 | June 1-2 | |||||||||||||||
G9 | Beef Jerky | 118 | ||||||||||||||||
April 23-24 | G9 | Duke | 121 | |||||||||||||||
G3 | Sparky the Wolf | 89 | ||||||||||||||||
G3 | Duke | 153 | May 9-10 | |||||||||||||||
G6 | Duke | 144 | ||||||||||||||||
April 23-24 | G6 | Joshua Tiger | 118 | |||||||||||||||
G4 | Joshua Tiger | 148 | ||||||||||||||||
G4 | Hissyfits | 110 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 11-12 | ||||||||||||||||||
G7 | Tierney Grylark III | 116 | June 1-2 | |||||||||||||||
G7 | Lightning the Fox | 85 | G10 | Tierney Grylark III | 93 | |||||||||||||
G10 | Joshua Tiger | 119 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 11-12 | Joshua Tiger | |||||||||||||||||
G8 | Sparky the Wolf | 85 | June 1-2 | Jay | ||||||||||||||
G8 | Hissyfits | 108 | G11 | Jay | 103 | |||||||||||||
G11 | Hissyfits | 96 |
Group J[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 23-24 | ||||||||||||||||||
G1 | Sadie | 114 | ||||||||||||||||
G1 | Mingchun | 139 | May 11-12 | |||||||||||||||
G5 | Mingchun | 127 | ||||||||||||||||
April 23-24 | G5 | Montainafox | 75 | |||||||||||||||
G2 | Exile Huscoon | 107 | ||||||||||||||||
G2 | Montainafox | 136 | June 1-2 | |||||||||||||||
G9 | Mingchun | 109 | ||||||||||||||||
April 23-24 | G9 | JTigerclaw | 102 | |||||||||||||||
G3 | R.C. Dazzle | 62 | ||||||||||||||||
G3 | Tally | 170 | May 11-12 | |||||||||||||||
G6 | Tally | 78 | ||||||||||||||||
April 23-24 | G6 | JTigerclaw | 128 | |||||||||||||||
G4 | JTigerclaw | 150 | ||||||||||||||||
G4 | Cougari | 119 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 11-12 | ||||||||||||||||||
G7 | Sadie | 106 | June 1-2 | |||||||||||||||
G7 | Exile Huscoon | 91 | G10 | Sadie | 110 | |||||||||||||
G10 | Tally | 88 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 11-12 | Sadie | |||||||||||||||||
G8 | R.C. Dazzle | 48 | June 1-2 | Cougari | ||||||||||||||
G8 | Cougari | 140 | G11 | Montainafox | 91 | |||||||||||||
G11 | Cougari | 110 |
Group K[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 23-24 | ||||||||||||||||||
G1 | Lager McMenamin | 90 | ||||||||||||||||
G1 | SilverWolf | 146 | May 11-12 | |||||||||||||||
G5 | SilverWolf | 74 | ||||||||||||||||
April 23-24 | G5 | Flagstaff | 126 | |||||||||||||||
G2 | Gyrhawk | 87 | ||||||||||||||||
G2 | Flagstaff | 161 | June 1-2 | |||||||||||||||
G9 | Flagstaff | 114 | ||||||||||||||||
April 23-24 | G9 | Roby Panther | 109 | |||||||||||||||
G3 | Ziko Ticondria | 181 | ||||||||||||||||
G3 | Zandor | 37 | May 11-12 | |||||||||||||||
G6 | Ziko Ticondria | 64 | ||||||||||||||||
April 23-24 | G6 | Roby Panther | 126 | |||||||||||||||
G4 | Manchado Dog | 43 | ||||||||||||||||
G4 | Roby Panther | 202 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 11-12 | ||||||||||||||||||
G7 | Lager McMenamin | 88 | June 1-2 | |||||||||||||||
G7 | Gyrhawk | 92 | G10 | Gyrhawk | 79 | |||||||||||||
G10 | Ziko Ticondria | 109 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 11-12 | Ziko Ticondria | |||||||||||||||||
G8 | Zandor | 48 | June 1-2 | SilverWolf | ||||||||||||||
G8 | Manchado Dog | 114 | G11 | SilverWolf | 135 | |||||||||||||
G11 | Manchado Dog | 44 |
Group L[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 23-24 | ||||||||||||||||||
G1 | Tundru | 158 | ||||||||||||||||
G1 | Doppler | 79 | May 11-12 | |||||||||||||||
G5 | Tundru | 98 | ||||||||||||||||
April 23-24 | G5 | Kristofur | 102 | |||||||||||||||
G2 | Kristofur | 171 | ||||||||||||||||
G2 | Zenun V3 | 68 | June 1-2 | |||||||||||||||
G9 | Kristofur | 85 | ||||||||||||||||
April 25-26 | G9 | Dakkota Wolf | 140 | |||||||||||||||
G3 | Paul Shepherd | 114 | ||||||||||||||||
G3 | Tweeko | 137 | May 14-15 | |||||||||||||||
G6 | Tweeko | 96 | ||||||||||||||||
April 25-26 | G6 | Dakkota Wolf | 160 | |||||||||||||||
G4 | Jackson H. Wolf | 42 | ||||||||||||||||
G4 | Dakkota Wolf | 205 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 14-15 | ||||||||||||||||||
G7 | Doppler | 82 | June 4-5 | |||||||||||||||
G7 | Zenun V3 | 134 | G10 | Zenun V3 | 76 | |||||||||||||
G10 | Tweeko | 119 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 14-15 | Tweeko | |||||||||||||||||
G8 | Paul Shepherd | 156 | June 4-5 | Tundru | ||||||||||||||
G8 | Jackson H. Wolf | 63 | G11 | Tundru | 107 | |||||||||||||
G11 | Paul Shepherd | 91 |
Group M[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 25-26 | ||||||||||||||||||
G1 | Syber | 153 | ||||||||||||||||
G1 | Utunu | 122 | May 14-15 | |||||||||||||||
G5 | Syber | 119 | ||||||||||||||||
April 25-26 | G5 G5 |
Cosmo Cheetah Char Fox |
109 108 |
|||||||||||||||
G2 | Cosmo Cheetah | 136 | ||||||||||||||||
G2 | Char Fox | 136 | June 4-5 | |||||||||||||||
G9 | Syber | 110 | ||||||||||||||||
April 25-26 | G9 | Raven Wolf | 119 | |||||||||||||||
G3 | Borron | 56 | ||||||||||||||||
G3 | Red Velvet | 164 | May 14-15 | |||||||||||||||
G6 | Red Velvet | 84 | ||||||||||||||||
April 25-26 | G6 | Raven Wolf | 163 | |||||||||||||||
G4 | Raven Wolf | 162 | ||||||||||||||||
G4 | Camaro Shepherd | 88 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
SEE BELOW | June 4-5 | |||||||||||||||||
FOR MATCHUP | G10 | Char Fox | 142 | |||||||||||||||
G10 | Red Velvet | 60 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 14-15 | Char Fox | |||||||||||||||||
G8 G8 |
Utunu Borron |
131 20 |
June 4-5 | Cosmo Cheetah | ||||||||||||||
G8 | Camaro Shepherd | 96 | G11 | Cosmo Cheetah | 118 | |||||||||||||
G11 | Utunu | 102 |
Group N[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 25-26 | ||||||||||||||||||
G1 | Artie | 132 | ||||||||||||||||
G1 | Wicker | 93 | May 14-15 | |||||||||||||||
G5 | Artie | 82 | ||||||||||||||||
April 25-26 | G5 | Walden | 154 | |||||||||||||||
G2 | Walden | 162 | ||||||||||||||||
G2 | Bixx-Katt | 90 | June 4-5 | |||||||||||||||
G9 | Walden | 132 | ||||||||||||||||
April 25-26 | G9 | Monsteroo | 104 | |||||||||||||||
G3 | Taiko Shepherd | 122 | ||||||||||||||||
G3 | Monsteroo | 149 | May 14-15 | |||||||||||||||
G6 | Monsteroo | 144 | ||||||||||||||||
April 25-26 | G6 | NeoPanTyger | 107 | |||||||||||||||
G4 | NeoPanTyger | 147 | ||||||||||||||||
G4 | Rio | 104 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 14-15 | ||||||||||||||||||
G7 | Wicker | 93 | June 4-5 | |||||||||||||||
G7 | Bixx-Katt | 122 | G10 | Bixx-Katt | 87 | |||||||||||||
G10 | NeoPanTyger | 114 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 14-15 | NeoPanTyger | |||||||||||||||||
G8 | Taiko Shepherd | 153 | June 4-5 | Taiko Shepherd | ||||||||||||||
G8 | Rio | 87 | G11 | Artie | 61 | |||||||||||||
G11 | Taiko Shepherd | 139 |
Group O[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 25-26 | ||||||||||||||||||
G1 | Avalon Roo | 87 | ||||||||||||||||
G1 | Howee Husky | 176 | May 14-15 | |||||||||||||||
G5 | Howee Husky | 161 | ||||||||||||||||
April 27-28 | G5 | Tiger's Claw | 107 | |||||||||||||||
G2 | Tiger's Claw | 134 | ||||||||||||||||
G2 | Step | 133 | June 4-5 | |||||||||||||||
G9 | Howee Husky | 146 | ||||||||||||||||
April 27-28 | G9 | Strawberry | 83 | |||||||||||||||
G3 | Lumikelluke | 158 | ||||||||||||||||
G3 | Turbo Wolf | 63 | May 16-17 | |||||||||||||||
G6 | Lumikelluke | 114 | ||||||||||||||||
April 27-28 | G6 | Strawberry | 140 | |||||||||||||||
G4 | Strawberry | 162 | ||||||||||||||||
G4 | Mtendo | 83 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 16-17 | ||||||||||||||||||
G7 | Avalon Roo | 113 | June 4-5 | |||||||||||||||
G7 | Step | 143 | G10 | Step | 117 | |||||||||||||
G10 | Lumikelluke | 92 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 16-17 | Step | |||||||||||||||||
G8 | Turbo Wolf | 59 | June 4-5 | Tiger's Claw | ||||||||||||||
G8 | Mtendo | 154 | G11 | Tiger's Claw | 140 | |||||||||||||
G11 | Mtendo | 72 |
Group P[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 27-28 | ||||||||||||||||||
G1 | Alysha | 143 | ||||||||||||||||
G1 | Omi | 90 | May 16-17 | |||||||||||||||
G5 | Alysha | 103 | ||||||||||||||||
April 27-28 | G5 | HakuPamfer | 149 | |||||||||||||||
G2 | HakuPamfer | 159 | ||||||||||||||||
G2 | See | 79 | June 4-5 | |||||||||||||||
G9 | HakuPamfer | 114 | ||||||||||||||||
April 27-28 | G9 | Sydney Roo | 115 | |||||||||||||||
G3 | Zeke Hyena | 109 | ||||||||||||||||
G3 | Kumo Wolf | 138 | May 16-17 | |||||||||||||||
G6 | Kumo Wolf | 123 | ||||||||||||||||
April 27-28 | G6 | Sydney Roo | 132 | |||||||||||||||
G4 | Kenzu | 91 | ||||||||||||||||
G4 | Sydney Roo | 148 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 16-17 | ||||||||||||||||||
G7 | Omi | 82 | June 6-7 | |||||||||||||||
G7 | See | 129 | G10 | See | 67 | |||||||||||||
G10 | Kumo Wolf | 100 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 16-17 | Kumo Wolf | |||||||||||||||||
G8 | Zeke Hyena | 135 | June 6-7 | Zeke Hyena | ||||||||||||||
G8 | Kenzu | 100 | G11 | Alysha | 68 | |||||||||||||
G11 | Zeke Hyena | 96 |
Group Q[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 27-28 | ||||||||||||||||||
G1 | Tzup | 119 | ||||||||||||||||
G1 | Pazooki | 128 | May 16-17 | |||||||||||||||
G5 | Pazooki | 111 | ||||||||||||||||
April 27-28 | G5 | Jetsam | 133 | |||||||||||||||
G2 | Jetsam | 127 | ||||||||||||||||
G2 | Max Lyon | 114 | June 6-7 | |||||||||||||||
G9 | Jetsam | 79 | ||||||||||||||||
April 27-28 | G9 | Mukilteo | 101 | |||||||||||||||
G3 | Mukilteo | 147 | ||||||||||||||||
G3 | Kootenay | 96 | May 16-17 | |||||||||||||||
G6 | Mukilteo | 131 | ||||||||||||||||
April 27-28 | G6 | Zenny | 113 | |||||||||||||||
G4 | Dantee | 121 | ||||||||||||||||
G4 | Zenny | 128 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 16-17 | ||||||||||||||||||
G7 | Tzup | 115 | June 6-7 | |||||||||||||||
G7 | Max Lyon | 128 | G10 | Max Lyon | 85 | |||||||||||||
G10 | Zenny | 89 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 16-17 | Zenny | |||||||||||||||||
G8 | Kootenay | 121 | June 6-7 | Dantee | ||||||||||||||
G8 | Dantee | 128 | G11 | Pazooki | 68 | |||||||||||||
G11 | Dantee | 98 |
Group R[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 30-May 1 | ||||||||||||||||||
G1 | Marbles Bravetail | 94 | ||||||||||||||||
G1 | Diamond Chibi Dragon | 142 | May 16-17 | |||||||||||||||
G5 | Diamond Chibi Dragon | 108 | ||||||||||||||||
April 30-May 1 | G5 | Bit | 150 | |||||||||||||||
G2 | Bit | 130 | ||||||||||||||||
G2 | Tazer Fox | 104 | June 6-7 | |||||||||||||||
G9 | Bit | 124 | ||||||||||||||||
April 30-May 1 | G9 | Oz Kangaroo | 65 | |||||||||||||||
G3 | Jaden | 98 | ||||||||||||||||
G3 | Isaiah Eagle | 111 | May 18-19 | |||||||||||||||
G6 | Isaiah Eagle | 76 | ||||||||||||||||
April 30-May 1 | G6 | Oz Kangaroo | 115 | |||||||||||||||
G4 | Autumn | 108 | ||||||||||||||||
G4 | Oz Kangaroo | 126 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 18-19 | ||||||||||||||||||
G7 | Marbles Bravetail | 61 | June 6-7 | |||||||||||||||
G7 | Tazer Fox | 121 | G10 | Tazer Fox | 107 | |||||||||||||
G10 | Isaiah Eagle | 53 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 18-19 | Tazer Fox | |||||||||||||||||
G8 | Jaden | 71 | June 6-7 | Diamond Chibi Dragon | ||||||||||||||
G8 | Autumn | 115 | G11 | Diamond Chibi Dragon | 96 | |||||||||||||
G11 | Autumn | 71 |
Group S[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 30-May 1 | ||||||||||||||||||
G1 | Pachinko | 108 | ||||||||||||||||
G1 | Wolf Pup TK | 133 | May 18-19 | |||||||||||||||
G5 | Wolf Pup TK | 123 | ||||||||||||||||
April 30-May 1 | G5 | Buster | 76 | |||||||||||||||
G2 | Buster | 170 | ||||||||||||||||
G2 | Ironmania | 36 | June 6-7 | |||||||||||||||
G9 | Wolf Pup TK | 103 | ||||||||||||||||
April 30-May 1 | G9 | Jafra | 77 | |||||||||||||||
G3 | Neurotic | 65 | ||||||||||||||||
G3 | Jafra | 144 | May 18-19 | |||||||||||||||
G6 | Jafra | 122 | ||||||||||||||||
April 30-May 1 | G6 | Godiva | 60 | |||||||||||||||
G4 | Uruhei | 55 | ||||||||||||||||
G4 | Godiva | 147 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 18-19 | ||||||||||||||||||
G7 | Pachinko | 141 | June 6-7 | |||||||||||||||
G7 | Ironmania | 36 | G10 | Pachinko | 102 | |||||||||||||
G10 | Godiva | 65 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 18-19 | Pachinko | |||||||||||||||||
G8 | Neurotic | 112 | June 6-7 | Buster | ||||||||||||||
G8 | Uruhei | 62 | G11 | Buster | 113 | |||||||||||||
G11 | Neurotic | 53 |
Group T[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 30-May 1 | ||||||||||||||||||
G1 | Boosh | 49 | ||||||||||||||||
G1 | Ári | 170 | May 18-19 | |||||||||||||||
G5 | Ári | 120 | ||||||||||||||||
April 30-May 1 | G5 | Skroy | 104 | |||||||||||||||
G2 | Skroy | 173 | ||||||||||||||||
G2 | Diz | 79 | June 8-9 | |||||||||||||||
G9 | Ári | 100 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G9 | Clementine | 117 | |||||||||||||||
G3 | Clementine | 158 | ||||||||||||||||
G3 | Scout | 119 | May 18-19 | |||||||||||||||
G6 | Clementine | 130 | ||||||||||||||||
April 30-May 1 | G6 | Jaggers Pawtucket | 82 | |||||||||||||||
G4 | Lazaro German | 47 | ||||||||||||||||
G4 | Jaggers Pawtucket | 160 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 18-19 | ||||||||||||||||||
G7 | Boosh | 75 | June 8-9 | |||||||||||||||
G7 | Fay Otter | 100 | G10 | Fay Otter | 81 | |||||||||||||
G10 | Jaggers Pawtucket | 111 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 18-19 | Jaggers Pawtucket | |||||||||||||||||
G8 | Scout | 161 | June 8-9 | Skroy | ||||||||||||||
G8 | Lazaro German | 35 | G11 | Skroy | 126 | |||||||||||||
G11 | Scout | 87 |
Play-in Match: (April 27-28) Scout 169 def. Fay Otter 82
Feeder Match: (May 14-15) Fay Otter 129 vs. Diz 106
Group U[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
April 30-May 1 | ||||||||||||||||||
G1 | ElectroPaw | 165 | ||||||||||||||||
G1 | Diezel | 107 | May 21-22 | |||||||||||||||
G5 | ElectroPaw | 100 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G5 | Dogbomb | 117 | |||||||||||||||
G2 | Vitai Slade | 79 | ||||||||||||||||
G2 | Dogbomb | 185 | June 8-9 | |||||||||||||||
G9 | Dogbomb | 117 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G9 | Chingado | 97 | |||||||||||||||
G3 | Chingado | 182 | ||||||||||||||||
G3 | Pups Gersky | 67 | May 21-22 | |||||||||||||||
G6 | Chingado | 116 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G6 | Caspian | 98 | |||||||||||||||
G4 | Split Paw | 78 | ||||||||||||||||
G4 | Caspian | 159 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 21-22 | ||||||||||||||||||
G7 | Diezel | 111 | June 8-9 | |||||||||||||||
G7 | Vitai Slade | 72 | G10 | Diezel | 102 | |||||||||||||
G10 | Caspian | 107 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 21-22 | Caspian | |||||||||||||||||
G8 | Pups Gersky | 90 | June 8-9 | ElectroPaw | ||||||||||||||
G8 | Split Paw | 78 | G11 | ElectroPaw | 143 | |||||||||||||
G11 | Pups Gersky | 45 |
Group V[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
May 2-3 | ||||||||||||||||||
G1 | Champ | 110 | ||||||||||||||||
G1 | Kibbles | 124 | May 21-22 | |||||||||||||||
G5 | Kibbles | 94 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G5 | Zeitgeist | 99 | |||||||||||||||
G2 | Zeitgeist | 140 | ||||||||||||||||
G2 | Fray | 88 | June 8-9 | |||||||||||||||
G9 | Zeitgeist | 76 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G9 | Barley | 138 | |||||||||||||||
G3 | Victor Redtail | 109 | ||||||||||||||||
G3 | Mystic Sabreonic | 121 | May 21-22 | |||||||||||||||
G6 | Mystic Sabreonic | 44 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G6 | Barley | 147 | |||||||||||||||
G4 | Barley | 205 | ||||||||||||||||
G4 | Splash the Otter | 32 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 21-22 | ||||||||||||||||||
G7 | Champ | 97 | June 8-9 | |||||||||||||||
G7 | Fray | 74 | G10 | Champ | 93 | |||||||||||||
G10 | Mystic Sabreonic | 86 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 21-22 | Champ | |||||||||||||||||
G8 | Victor Redtail | 99 | June 8-9 | Kibbles | ||||||||||||||
G8 | Splash the Otter | 68 | G11 | Kibbles | 94 | |||||||||||||
G11 | Victor Redtail | 82 |
Group W[edit]
Opening Round | Second Round | Qualifying Round | ||||||||||||||||
Winner's Bracket | ||||||||||||||||||
May 2-3 | ||||||||||||||||||
G1 | Vio | 176 | ||||||||||||||||
G1 | Serenco | 55 | May 21-22 | |||||||||||||||
G5 | Vio | 100 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G5 | Kooky! | 104 | |||||||||||||||
G2 | Reylith Pawpad | 67 | ||||||||||||||||
G2 | Kooky! | 172 | June 8-9 | |||||||||||||||
G9 | Kooky! | 103 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G9 | Nightfox | 107 | |||||||||||||||
G3 | Sakari | 86 | ||||||||||||||||
G3 | Prowler | 137 | May 21-22 | |||||||||||||||
G6 | Prowler | 74 | ||||||||||||||||
May 2-3 | G6 | Nightfox | 127 | |||||||||||||||
G4 | Nightfox | 164 | ||||||||||||||||
G4 | Tikka | 96 | ||||||||||||||||
Survival Bracket | ||||||||||||||||||
May 21-22 | ||||||||||||||||||
G7 | Serenco | 72 | June 8-9 | |||||||||||||||
G7 | Reylith Pawpad | 101 | G10 | Reylith Pawpad | 74 | |||||||||||||
G10 | Prowler | 115 | Qualified to Regionals | |||||||||||||||
May 21-22 | Prowler | |||||||||||||||||
G8 | Sakari | 76 | June 8-9 | Vio | ||||||||||||||
G8 | Tikka | 110 | G11 | Vio | 121 | |||||||||||||
G11 | Tikka | 79 |
References[edit]
- ↑ 2012 FFFF Announcement #2 - Stevie Maxwell, fursuittourney (February 17, 2012)